مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

میکرو انجام دادی ولی نمیدونی مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ چیه و باید چکار کنی ؟ دوس داری ماندگاری بیشتری داشته باشه پس این مقاله بخون.

مطالبی که در این مقاله یاد میگیریم:

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

معمولا در اکثر اقدامات زیبایی، یک سری مراقبت ها و نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کرد. اما برخی از این خدمات مانند تتو یا میکروبلیدینگ نیازمند مراقبت های خاصی است که باید حتما آن را در نظر گرفت،درغیر این صورت نتیجه مطلوب به دست نمی آید یا حتی ممکن است به پوست آسیب برسد.

در مقاله قبل به طور مفصل راجع به  میکروبلیدینگ و نحوه انجام آن و نیز ابزار مورد نیاز آن صحبت کردیم، همچنین تفاوت  میکروبلیدینگ با تتو و فیبروز را بیان کردیم و گفتیم که قبل از انجام میکروبلیدینگ چه نکاتی باید رعایت شود و نیز مزایا و معایب آن را شرح دادیم. دراین مقاله قصد داریم در مورد مراقبت ها و نکاتی که بعد از انجام میکروبلیدینگ باید به آن توجه کرد، صحبت کنیم.:

شستشوی ابرو بعد از میکروبلیدینگ

نکاتی که در شستشوی ابروها بعد از انجام میکروبلیدینگ باید به آن توجه کنید:

۱-اولین نکته که باید به آن توجه کنید این است که تا ۲۴ ساعت پس از انجام میکروبلیدینگ به هیچ عنوان به ابروهای خود آب نزنید‌.

۲- نکته دوم عدم استفاده از آب داغ روی ابرو ها است.با توجه به اینکه بعد از انجام میکروبلیدینگ پوست ناحیه ابرو کمی آزرده است برخورد آب داغ میتواند باعث ایجاد سوزش شود.

۳-هنگام شستشو، روی ابروهای خود دست نکشید زیرا باعث می شود دوام رنگ کاهش پیدا کند و همچنین باعث کنده شدن زخم های ناحیه ابرو می شود و به پوست ابرو آسیب می رساند

دستگاهای برنزه کننده و نور خورشید

یکی دیگر از نکاتی که بعد از میکروبلیدینگ که باید رعایت شود اجتناب از نور مستقیم خورشید و یا دستگاهای برنزه کننده است.نور خورشید باعث کاهش دوام رنگدانه می شود و همچنین بر کیفیت رنگدانه تاثیر گذار است.

عدم مالیدن و خراشیدن ناحیه ابرو

بعد از انجام میکروبلیدینگ،ابروها کمی دچار خارش می شود که به خاطر ترمیم شدن پوست و قرار گرفتن رنگدانه در پوست است. نکته مهمی که باید به آن اهمیت داد این است که هنگام خارش، به هیچ عنوان ابروهارا نخارانید و دست نکشید زیرا باعث کنده شدن زخم ها و جابه جا شدن یا ریختن رنگدانه می شود.

عدم استفاده از مواد ارایشی

بعد از میکروبلیدینگ حداقل تا ۲۴ ساعت نباید از مواد ارایشی استفاده کرد.  ابروها حین انجام میکروبلیدینگ، خراشیده می شوند بنابراین اگر از مواد آرایشی استفاده کنید،علاوه بر اینکه سبب می شود رنگدانه ریزش پیدا کند و آسیب ببیند،می تواند عفونت ایجاد کند و باعث بروز درد وناراحتی در ابرو شود

پماد و روغن ها

استفاده از پماد ویتامین A و مرطوب کننده فاقد روغن

پس از میکروبلیدینگ،پوست ناحیه ابرو کمی خشک می شود و هنگام ترمیم پوست،خارش خفیفی در قسمت ابرو احساس می شود که میتوانید با استفاده از مرطوب کننده ه های فاقد چربی و  پمادهای مخصوص مانند ویتامینA خارش ابرو را کنترل کنید. دقت کنید اگر از پماد استفاده می کنید ابرو را بیش از حد چرب نکنید.

تورم و قرمزی پوست

استفاده از کمپرس یخ در  صورت تورم و قرمزی پوست : اگر دارای پوستی حساس هستید ممکن است پس از انجام میکروبلیدینگ پوست اطراف ابرو دچار تورم شود و یا کبود شود، در این صورت استفاده از یخ می تواند تورم و التهاب را کاهش دهد و پوست را التیام دهد.

عدم استفاده از مواد شیمیایی : بعد از میکروبلیدینگ تا زمانی که ابروها کامل ترمیم نشده و زخم ها بهبود پیدا نکرده،نباید از مواد شیمیایی مانند رنگ ابرو و یا مواد لیفت ابرو استفاده شود.

عوامل موثر در کاهش ماندگاری میکروبلیدینگ

۱-نوع پوست

هرچه پوست چرب تر باشد ماندگاری میکروبلیدینگ کاهش می یابد.

۲-مصرف دخانیات

استفاده از دخانیات و الکل بعد از انجام میکروبلیدینگ ماندگاری و رنگ پذیری میکروبلیدینگ را کاهش می دهد.

۳-استفاده از نوشیدنی های حاوی کافئین

مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین در کمتر شدن ماندگاری میکروبلیدینگ موثر است.

نتیجه گیری

میکروبلیدینگ از جمله اقدامات زیبایی پر طرفدار محسوب می شود. در عین حال مراقبت های خاصی را نیاز دارد که اگر انجام نشود نه تنها در کاهش دوام و ماندگاری رنگدانه موثر است بلکه عدم رعایت آن باعث می شود پوست دچار آسیب و یا حتی عفونت شود.اگر میخواهید میکروبلیدینگ با دوام و زیبایی داشته باشید به تمام آننکات دقت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *