میکروبلیدینگ

جواب  تمام سوال تو در مورد میکروبلیدینگ ابرو اینجاست. بسیاری از افراد به دلایل مختلف ابروهای کم حجم دارند ویا بر اثر عوامل مختلف دچار ریزش ابرو و کم پشتی ابرو شدند و به دنبال روش های مختلفی برای پرحجم کردن ابروهای خود هستند. یکی از این روش ها میکرو است….

در اینجا شما را بیشتر با میکروبلیدینگ آشنا می کنیم.

مطالبی که در این مقاله یاد میگیریم:

میکروبلیدینگ ابرو چیست:

میکروبلیدینگ یکی از روش های نیمه دائم ارایشی محسوب می شود که برای بر طرف کردن عیوب ابرو و همچنین برای پرحجم تر نشان دادن ابرو به کار می رود.مهارت متخصص و کیفیت ابزار برای انجام میکروبلیدینگ بسیار اهمیت دارد.یکروبلیدینگ از جمله اقدامات زیبایی به شمار می رود که از طریق آن میتوان حجم ابرو ها را بیشتر نشان داد. میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائم است که در آن با استفاده از دستگاه مخصوصی رنگ‌دانه متناسب با رنگ‌ پوست را به زیر پوست منتقل می کنند و خطوطی روی ابرو ایجاد می کنند.

نحوه انجام میکروبلیدینگ:

میکروبلیدینگ با استفاده از دستگاه وابزار مخصوصی شبیه به قلم، طی دو جلسه انجام می شود.جلسه اول شامل طراحی و قرینه سازی ابرو و وارد کردن رنگدانه به داخل پوست است. معمولا جلسه دوم برای ترمیم و برطرف کردن ایرادات احتمالی است.در میکروبلیدینگ با استفاده از ابزار مخصوص،رنگدانه را از طریق ایجاد خراش هایی به زیر پوست منتقل میکنند.رنگدانه های جلسه اول معمولا ماندگاری کمتری دارند و لازم است بعد از یک الی یک ماه ونیم دوباره تمدید شود تا ماندگاری رنگدانه افزایش یابد.

ابزار مورد نیاز برای میکروبلیدینگ

1-قلم میکروبلیدینگ:

دستگاهی است که از طریق سوزن های ریز یکبار مصرف یا تیغ  سطح پوست را خراش می دهد تا رنگ را درآن منتقل کند.این سوزن ها داخل پوست نمی شوند بلکه فقط سطح پوست را خراش می دهند.قلم میکروبلیدینگ در دو نوع سرکج و فلت وجود دارد که قلم فلت معمولا برای تاج ابرو کاربرد دارد.

۲-رنگ میکروبلیدینگ:

رنگ مخصوص میکروبلیدینگ باید کیفیت بالایی داشته باشد و متناسب با پوست و موی ابرو باشد.رنگ‌های میکروبلیدینگ به دو دسته تقسیم می شوند که شامل رنگهای گیاهی و رنگهای شیمیایی است.معمولا رنگهای گیاهی ماندگاری کمتری دارند.رنگهای میکروبلیدینگ از تیره تا روشن متناسب با رنگ پوست و رنگ تار ابرو انتخاب می شود.

۳-سوزن میکروبلیدینگ:

سوزن هایی که در قلم میکروبلیدینگ به کار رفته از جنس تیتانیوم و یا استیل ضد زنگ هستند که در شکل ها و سایزهای مختلفی می باشند.

۴-محلول ضد عفونی:

این محلول برای ضدعفونی کردن دستگاه و میکروبلیدینگ و همچنین ضد عفونی کردن پوست به کار می رود که از نوع الکل یا موادی است که برای پوست هم بی ضرر باشد‌.

۵-پماد بی حسی:

ازآنجایی که میکروبلیدینگ باعث خراشیدن پوست می شود، درد خفیفی را ایجاد می کند که با استفاده از پماد بی حسی می توان این درد را از بین برد.برای اثر گذاری بهتر لازم است پماد حدود ۳۰ دقیقه روی پوست بماند‌.

انواع سوزن میکروبلیدینگ

سوزن های میکروبلیدینگ ازجمله ابزاری مهم این کار است که در دو نوع وجود دارد:

۱-سوزن های تکی: برای ایجاد خطوط باریک و ظریف تر کاربرد دارند

۲-سوزن های چندگانه: برای ایجاد خطوط پرنگ تر و پهن استفاده می شوند.

 

نکات مهم در رابطه با ابزار میکروبلیدینگ:

۱-کیفیت ابزار :کیفیت ابزار میکروبلیدینگ در،نتیجه نهایی و کیفیت کار بسیار موثر است

۲-متناسب بودن ابزار با مهارت تکنسین

۳-نحوه نگهداری از لوازم و ابزار میکروبلیدینگ : هربار قبل و بعد از انجام کار باید ابزار میکروبلیدینگ کاملا ضدعفونی و تمیز باشند و در محیط خشک نگهداری شوند.

۴-متناسب بودن ابزار میکروبلیدینگ با استانداردهای بهداشتی

مزایای میکروبلیدینگ

در اینجا به برخی از مزایای میکروبلیدینگ اشاره می کنیم:

۱-ظاهری طبیعی : یکی از اصلی ترین مزایای میکروبلیدینگ به وجود آوردن ظاهری طبیعی برای ابروها است.خطوطی که میکروبلیدینگ روی ابرو ایجاد می کند ظریف و طبیعی است و بسیار شبیه به تارموی ابرو است.

۲-پرحجم تر نشان دادن ابروها : خطوط میکروبلیدبنگ لابه لای تار ابرو ایجاد می شود و حجم ابروها را پرتر نشان می دهد.

۳-ماندگاری نسبتا بالا : رنگدانه هایی که با استفاده از میکروبلیدینگ زیر پوست انتقال می یابد معمولا بین ۱الی۲ سال ماندگاری دارند.

۴-کاهش هزینه و وقت برای ارایش روزمره: وقتی میکروبلیدینگ انجام می دهید دیگر نیازی نیست وقت و هزینه اضافی برای ارایش ابروهای خود صرف کنید و بخشی از ارایش روزانه شما از قبل انجام شده است.

۵-برطرف کردن ایراد و اصلاح فرم ابرو : از طریق انجام‌میکروبلیدینگ می توان جاهای خالی ابرو را پر کرد و همچنین ابروها را متقارن کرد و فرم دلخواه به آن داد.

6-قابلیت ریموو و پاک کردن : اگر به هر دلیلی از طرح ویا رنگ میکروبلیدینگ راضی نبودید امکان این وجود دارد که آن را پاک کنید که روش های مختلفی دارد و هرکدام مستلزم صرف وقت و هزینه است

معایب میکروبلیدینگ

۱-احتمال ایجاد تورم و کبودی و خارش که پس از مدتی برطرف می شود.

۲-عفونت : هنگام انجام میکروبلیدینگ زخم های ریزی روی پوست ایجاد می شود که اگر مراقبت های لازم انجام نگیرد احتمال عفونت را افزایش می دهد.

۳-هزینه نسبتا بالا: هزینه انجام میکروبلیدینگ بر اساس مهارت ارایشگر و نوع مواد مصرفی و نیز محیط و منطقه ای که میکروبلیدینگ انجام می شود، متفاوت است

۴-نیاز به تکرار جلسه : معمولا میکروبلیدینگ باید طی دو جلسه انجام شود که جلسه دوم معمولا جهت ترمیم و تثبیت رنگدانه است.

۵-ایجاد درد هنگام انجام میکروبلیدینگ : از آنجایی که میکروبلیدینگ خراش هایی را روی پوست به وجود می آورد،درد خفیفی را ایجاد می کند.

نکاتی که قبل از انجام میکروبلیدینگ باید رعایت کرد:

۱-انتخاب فرد متخصص : اولین اقدام قبل از انجام میکروبلیدینگ،انتخاب فرد متخصص است تا بتواند ابروی شما را به بهترین شکل و متناسب با چهره شما طراحی کند و تکنیک های لازم را به کار گیرد و همچنین با رعایت نکات بهداشتی،احتمال عوارض را به حداقل برساند.

۲-از دیگر نکات مهم قبل از انجام میکروبلیدینگ مشورت با پزشک است تا از سلامت خود مطمئن شوید زیرا بعضی بیماری ها مانند دیابت عوارض میکروبلیدینگ را افزایش می دهد.

۳-خودداری از مصرف دخانیات و الکل زیرا میتواند باعث ملتهب شدن و خونریزی شود.

۴- حدودا ۱۰ روز قبل از میکروبلیدینگ از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید زیرا خطر خونریزی را افزایش می دهد.

اقدامات لازم بعد از انجام میکروبلیدینگ:

برای اطلاع از نح.ه نگهداری و اقدامات لازم کافی است مقاله مراقبت های بعد از میکروبلدینگ را بخوانید.

نکات پایانی

میکروبلیدینگ یکی از روش های نیمه دائم ارایشی محسوب می شود که برای بر طرف کردن عیوب ابرو و همچنین برای پرحجم تر نشان دادن ابرو به کار می رود.مهارت متخصص و کیفیت ابزار برای انجام میکروبلیدینگ بسیار اهمیت دارد.رعایت نکات قبل و بعد از انجام میکروبلیدینگ حائز اهمیت است تا عوارض احتمالی آن به حداقل برسد.قبل از انجام میکروبلیدینگ حتما با پزشک مشورت کنید و نیز پس از انجام میکروبلیدینگ نکات مربوطه را رعایت نمایید تا عوارضی در پی نداشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *